Sport v Krumlově nestrádá, sportovci dostanou v roce 2024 přidáno

V dotačním programu „sport“ zůstávají pro rok 2024 stejně zvýšené dotační prostředky, které kluby dostaly v uplynulém roce. Jednalo se o navýšení v částce 1,2 milionu korun, které již zůstanou v rozpočtu trvale, čímž doháníme asi desetiletý „skluz“, kdy se na valorizaci těchto prostředků vlastně nijak nedostalo. Abychom ale stav zase pouze nezafixovali, dohodli jsme se na dalším navýšení rozpočtu o další tři procenta. Věříme, že tím sportovci a sportovní kluby budou mít zajištěnou další sezónu. Do sportu půjde v roce 2024 souhrnně přes 30 milionu korun z rozpočtu města.
Sportu se ale týkají také významné investice, ke kterým dojde v roce 2024. Dokončen bude konkrétní plán rekonstrukce a rozvoje jednotlivých etap plaveckého bazénu. Výměnou oken, dveří a úsporného kotle to nemohlo skončit a musíme s ním začít něco významného dělat. Velmi důležitou funkční úpravou plaveckého bazénu bude izolace topného kanálu, tedy propojení kotelny se samotnou budovou bazénu a čeká nás výměna starého neúsporného vnitřního osvětlení. Plavecký bazén je jedním z klíčových sportovišť, takže nezapomínáme na průběžné údržbové práce, které se týkají tohoto sportoviště a bez nichž by již bazén nebyl funkční.
U zimního stadionu se blížíme k finální dohodě mezi městem, Pro-Sportem a HC Slavojem, kterou chceme konečně dotáhnout do konce a zlepšit podmínky hokejistům a Krumlovské veřejnosti. Chceme doplnit stávající dětská hřiště, ale pořád připravujeme a hledáme financování pro Parkourové hřiště a Workout, který je čím dál populárnějsí. I v roce 2024 nás čekají tradiční akce – Rallye ČK, Okolo jižních Čech, Krumlovská jedenáctka, mezinárodní badmintonový turnaj, časovka do Kleti a celá řada dalších sportovních akcí.