Český Krumlov je také město sportu a cyklistiku vítá – Dalibor Uhlíř – osobní web

Český Krumlov je také město sportu a cyklistiku vítá

Český Krumlov není jen městem památek, kultury a turistického ruchu, ale také městem sportu. Do našeho města cyklistika neodmyslitelně patří a snažíme se, aby se průjezdnost městem na kole stále zlepšovala. Osobně beru cyklistiku, samozřejmě vedle dalších sportovních disciplín, jako svou mimořádnou srdeční záležitost. Jsem cyklista, závodník, především na horských kolech, ale dodnes aktivně jezdím na silničním kole naším krásným regionem i mimo něj vždycky, když to jen trochu jde.
Jižní Čechy jsou zaslíbenou oblastí pro cyklistiku, s úžasnými trasami a místy, které rozhodně stojí za to navštívit. V současnosti roste obliba cyklostezek. Kraje, města a obce si to dobře uvědomují a snaží se co nejvíce podpořit tento trend. Závodní cyklistika je pak motivací pro každého, stejně jako vzory v jiných sportech, k pochybu ve zdravém prostředí. Proto závody, jako ten Okolo jižních Čech, velmi vítám a podporuji.
Těším se také na brzké zapojení Českého Krumlova do projektu Vltavské cyklostezky, která propojí od jihu Šumavu a Lipensko se severní částí kraje – Vltavotýnskem. Český Krumlov snad právě někde uprostřed nabídne nádherné scenérie při jízdě v sedle kola, nebo při zastávce během cyklistických toulek.
Užijte si Český Krumlov a start závodu v samotném centru přímo na náměstí a v historických kulisách města UNESCO. Přeji krásný zážitek a hodně bezpečných kilometrů na kole nám všem.