Slavnosti pětilisté růže budou blíž občanům města – Dalibor Uhlíř – osobní web

Slavnosti pětilisté růže budou blíž občanům města

Slavnosti pětilisté růže jsou tradiční akcí s pětatřicetiletou tradicí. Letos slavíme jubileum, 770. výročí města Český Krumlov, kdy v roce 1253 bylo poprvé zmíněno jméno Krumlova na listině moravského markraběte a rakouského a štýrského vévody Otakara, budoucího českého krále Přemysla Otakara II., ve které je mezi svědky uváděn Vítek z Krumlova.

Cílem vedení města je nabídnout zejména občanům Českého Krumlova co nejatraktivnější program i podmínky pro vstup na slavnosti. Jsou to naše slavnosti a prioritou je, aby si tradiční oslavu užili zejména místní obyvatelé. Přistoupili jsme k výraznému snížení vstupného z loňských 500 korun na letošních 350 korun a v předprodeji dokonce na 300 korun za dospělého. Obyvatelé města, jednotlivci, zaplatí 175 korun. Největší zvýhodnění se týká skupin a zejména rodin. Dva dospělí s maximálně třemi dětmi se na slavnosti dostanou za rovnou pětistovku. Děláme maximum proto, aby se tradiční akce dostala do trvalého kalendáře všech Krumlováků a všichni jsme se těšili na společné setkání v centru našeho města. Kompletní informace včetně programu, ceníku i možnosti zakoupení vstupenek v předprodeji a online najdete na www.slavnostipetilisteruze.cz.

Program slavností chceme ještě víc propojit s místními soubory jak dětskými, mládežnickými i těmi dospělými. V rámci všudypřítomných a potřebných úsporných opatření jsme sice snížili rozpočet slavností o zhruba jeden milion korun, ale snažili jsme se zachovat maximální možný program, na který jsou návštěvníci zvyklí. Ten se zkrátí na dva dny, na pátek a sobotu, neděle už bude mnohem volnější.

Snažíme se cíleně vrátit centrum města a Slavnosti pětilisté růže Krumlovákům, namísto pouhé snahy a motivace o naplnění rozpočtu.

My tam budeme! A osobně se velmi těším na setkání s vámi na Slavnostech pětilisté růže.