Plavecký bazén ušetří na vytápění, má nový kotel – Dalibor Uhlíř – osobní web

Plavecký bazén ušetří na vytápění, má nový kotel

Vedení města se rozhodlo modernizovat kotelny a zdroje pro výrobu tepla a jedním z příkladů je energeticky velmi náročné prostředí plaveckého bazénu. Nově je nyní instalován kotel značky Hoval UltraGas®, který je postaven na kondenzační technice spalování. Bazén má, kromě modernizované kotelny, také nová okna, v době srpnové odstávky přibudou nové vstupní dveře, a připraveny jsou další postupné investice do úspory energií a zkvalitnění prostředí.

Rada města rozhodla o výměně kotle na základě výběrového řízení, s přihlédnutím k dobré ceně, kvalitnímu smluvnímu servisu a zejména možnosti přepnout technologii na jiný zdroj (LPG). Předpokládáme úsporu ve výši 12 – 15 %.

Kompletní rekonstrukce bazénu či jeho bourání a stavění zcela nové stavby není v tuto chvíli na pořadu dne. Musíme postupovat drobnějšími cílenými investicemi a zaměřit se na největší problémy a postupně se dostat k inovacím a modernizacím. Tyto kroky nám umožní zachovat službu jak krumlovské veřejnosti, školám, ale i široké spádové oblasti a postupně zkvalitňovat služby tohoto městského zařízení.

Dalibor Uhlíř, 1. místostarosta Českého Krumlova