Senátora vybírejte pečlivě, je pro vás moc důležitý! – Dalibor Uhlíř – osobní web

Senátora vybírejte pečlivě, je pro vás moc důležitý!

Senátor se stará o prospěch regionu, který zastupuje. Může se zasadit například o výstavbu potřebných komunikací a cyklistických stezek. Propaguje regionální výrobky a služby, snaží se o rozvoj sportovišť a může pomoci zachovat potřebné školy. V jeho pravomoci je také zabránit plánování a realizaci problematické stavby v regionu.
Řada lidí k senátním volbám vůbec nechodí – považují je za zbytečné a svého senátora mnohdy neznají. Natož aby věděli, co pro ně kdy udělal. Možná neudělal, ale to, neznamená, že udělat nemohl…
Přitom senátor je pro region i život v naší zemi velmi důležitý! Může aktivně navrhovat zákony nebo jejich změny a naopak zabránit přijetí takových zákonů, které ztěžují občanům život.
V horní komoře Parlamentu jsou nenahraditelní zejména nezávislí senátoři, kteří nemusejí být poplatní žádné politické straně. Nikdo je nenutí hlasovat podle stranických usnesení a oni se vždy rozhodují na základě svých životních i profesních zkušeností, tedy čistě prakticky a ve prospěch lidí.
DŮLEŽITOST SENÁTORA PRO REGION, KTERÝ ZASTUPUJE: 
·      Senátor může ovlivnit vládní kroky v regionu a například zastavit plánování problematické stavby na území jeho volebního obvodu.
·      Senátor se stará o prospěch svého regionu a prosazuje aktivity, které jsou v zájmu obyvatel, například na ministerstvech nebo úřadech.
·      Úkolem senátora je posílit svůj region – ať už propojením zástupců obcí a měst s představiteli celostátních institucí, nebo propagací regionálních výrobků či služeb.
DŮLEŽITOST SENÁTORA PRO ŽIVOT V ČR:
·      Senátor může navrhovat zákony nebo jejich změny.
·      Žádná úprava volebního ani ústavního zákona se neobejde bez souhlasu Senátu.
·      V případě rozpuštění sněmovny ji Senát až do nových voleb zastupuje a v nutných případech smí přijímat zákony.
·      Senát jako jediný může usměrňovat prezidenta v jeho jednání – může navrhnout i jeho žalobu.
·      Senát schvaluje ústavní soudce jmenované prezidentem a garantuje tak jejich skutečnou nestrannost a vysokou kvalifikaci.
Aktuálně vnímám jako stěžejní téma zdražování úplně všeho – od energií přes potraviny ke spotřebnímu zboží. A dále bydlení. Vysoká inflace a úrokové sazby zdražují ceny bytů a domů. Vlastní bydlení se stává luxusem, který si nemůže mnoho rodin dovolit. Do toho přicházejí zpestření z Evropská unie: zákaz výroby automobilů se spalovacími motory nebo nařízení počítat slepice a úředně jejich počet evidovat.
Abych pomohl rodinám i jednotlivcům v ekonomické krizi, budu v období vysoké inflace a enormního zdražování prosazovat dočasnou regulaci nájemného. Umožňuje to Ústava. Budu také aktivně pracovat na takových zákonech, které zlepší dostupnost bydlení pro mladé lidi, rodiny i seniory.
Nikdy nepodpořím zákaz aut se spalovacími motory! Nařízení EU ve svém důsledku znemožní našim občanům být mobilní jako doposud. Vzhledem k nižší kupní síle Čechů totiž jen málo z nich dosáhne na nový elektromobil a nebude si moci dovolit ani dosluhující vůz se spalovacím motorem, jehož provoz Unie zdraží emisními povolenkami.
Neprojde přese mě ani počítání slepic! Nedovolím, aby drobní chovatelé v každé obci a městě museli počítat slepice na svém dvorku a jejich stav hlásit k úřední evidenci.