V Týně lze vyřešit bytovou otázku – Dalibor Uhlíř – osobní web

V Týně lze vyřešit bytovou otázku

Mezi nejpalčivější problémy současnosti patří nedostupnost bydlení. Nové bydlení je u nás v poměru k platům nejméně dostupné v celé Evropě, nemovitosti jsou drahé a na hypotéku dosáhne jen málokdo. Vedle toho rostou náklady na nájemní bydlení u nemovitostí v soukromém vlastnictví.
Jednou z cest je výstavba nájemních bytů ze strany obcí a samosprávy, kterou bezvýhradně podporuji. A nemyslím tím pouze startovací byty nebo ty pro lidi v nouzi, ale běžné bydlení pro rodiny s dětmi, k němuž lze využít soukromé i veřejné zdroje. Funguje to ve světě, tak proč ne u nás?
Například v Týně nad Vltavou… Před dvěma lety získalo město od společnosti ČEZ ubytovací komplex Blanice na Hlineckém sídlišti. Bezúplatně. Areál kdysi sloužil dělníkům, kteří stavěli Jadernou elektrárnu Temelín. Vedení Týna mělo s areálem velké plány – část chtělo zdemolovat, část předělat na byty. Dnes, po dvou letech, nejsou ani byty, ani se na nich nepracuje, dokonce není ani analýza areálu, která má sloužit jako podklad pro budoucí projekt. Není vůbec jasné, co s komplexem bude.
Osobně považuji celou kauzu jako příležitost řešit bytovou otázku. Ta trápí řadu měst. Dostupné bydlení je velkým problémem, ale v Týně nad Vltavou je nyní mohou realizovat! Navíc díky bezplatně získanému ubytovacímu komplexu. K jeho realizaci rád přispěji!
Dostupné bydlení si zaslouží také vltavotýnští senioři. Místa v domovech ale dlouhodobě nejsou. Každý má právo na důstojné stáří. Proto podpořím výstavbu domu pro seniory ve městě!
Napomohu také rozšíření kapacity mateřských škol v Týně nad Vltavou! Zdejší rodiče si nezaslouží každoročně se stresovat, zda jejich dítě do školky vezmou. Nedostatečnou kapacitu mateřských škol je nutné řešit!
Týn nad Vltavou se může rozvíjet mnohem více než doposud. Pro své občany i návštěvníky. Větší pozornost si zaslouží i zdejší otáčivé hlediště, které je jediným ochotnickým otáčivým hledištěm na světě. Jako naprostá rarita musí být také zachováváno. Podpořím lepší údržbu i modernizaci otáčivého hlediště v Týně nad Vltavou. Zajistím, aby se stalo vyhledávaným kulturním cílem.
I v Týně nad Vltavou si konečně zasloužíte senátora, který tu bude pro vás!