Prachaticko je třeba zatraktivnit pro místní i turisty – Dalibor Uhlíř – osobní web

Prachaticko je třeba zatraktivnit pro místní i turisty

Oblast Prachaticka si zaslouží zatraktivnit. Pro místní občany i turisty. Přestože šumavské podhůří s úžasnou přírodou, řadou regenerovaných památek, dostupnými službami i sportovním vyžitím má co nabídnout, lidé se do něj příliš nehrnou.
Prachatice patří k jihočeským městům s největším odlivem obyvatel. I když mají příkladně opravené historické centrum, sportovní zázemí, kulturní objekty i šumavskou přírodu na dosah, za uplynulých 10 let se počet jejich obyvatel snížil přibližně o 8 procent. Odcházejí zejména mladí lidé a vysokoškoláci. Pokud se tento trend nepodaří zastavit, z Prachatic bude „konec světa“.
Důvodů stěhování obyvatel z konkrétního místa bývá několik: špatná infrastruktura, nedostatečná občanská vybavenost, chybějící služby, nedostupná lékařská péče, omezené možnosti volnočasového vyžití … V tomto směru na tom jsou Prachatice dobře. Co ale chybí je dostupné bydlení. Městské nájemní byty nejsou k dispozici.
Podpořím bytovou výstavbu v Prachaticích, zejména družstevní bydlení pod dohledem a v majetku města. Pomohu odstranit administrativní překážky, které bytovou výstavbu zpomalují. Budu usilovat o zjednodušení procesu povolování staveb a organizace veřejných zakázek.
Aby se Prachaticko stalo vyhledávaným cílem turistů, podpořím další oživení Libína. Ať už se jedná o rekonstrukci nynějších budov na Libíně nebo vybudování atrakcí jako bikepark, venkovní hřiště, lesní bludiště… Aktivně přispěji k cílené propagaci této části regionu.
I v Prachaticích si konečně zasloužíte senátora, který tu bude pro vás!