Mé další texty a komentáře najdete na Blogu iDNES.cz
Mé další texty a komentáře najdete na Blogu iDNES.cz

20. března: Shrnutí týdne s Trikolorou

Na prvním místě se patří poděkovat veškerému zdravotnímu personálu, pracujícím lidem, kteří udržují republiku v chodu, ale i vám všem, co svou aktivitou pomáháte druhým. Třeba jen tím, že sousedům v rizikovém věku dojdete na nákup, nebo ušijete a věnujete pár roušek těm, kteří je potřebují. Příkladem jdou i naši kolegové z jihočeské Trikolóry, na fotce krajský předseda Dalibor Uhlíř. Na vlastní pěst sehnali tisíce roušek, které rozdávají občanům a zároveň rozváží nákupy pro seniory.

Vytrvejme! I když se může zdát, že mnohem víc, než počty nakažených se nyní začínají řešit ekonomické dopady. Zdraví máme jen jedno. Je důležité si pomáhat. Každý z nás můžeme trochu přispět svou pomocí, i kdyby to znamenalo postarat se pouze o své rodiče, prarodiče nebo sousedy. A v neposlední řadě dodržujme nařízení vlády – je to jediná cesta, jak zamezit dalšímu šíření této nemoci.

Předseda Václav Klaus ml. nastínil, co nás čeká v budoucnu: „Republika bude potřebovat vlastence a činorodé lidi, aby se opět postavila na nohy.“ Věříme, že v Trikolóře jich je dost. Využijme dobu po této zákeřné nemoci k ozdravení celé České republiky. Usilujme o potravinovou soběstačnost, silný domácí průmysl (NE zelenou devastaci). Přestaňme živit solární barony, zrušme emisní povolenky, zbytečné neziskovky (najednou o nich nic neslyšíte, že by pomáhali našim lidem…), zrušme zbytečné úřady sloužící jen k buzerování lidí, přestaňme se řídit diktátem z Bruselu, odmítněme kjótské protokoly, zamysleme se nad dotováním všemožných projektů, ať už je to elektromobilita nebo něco jiného. Neházejme klacky pod nohy aktivním lidem, co pomohou republiku opět postavit na nohy (snižme daně, zrušme byrokratické nesmysly, vyhlášky, EET atd.).

V tomto týdnu jsme přišli se dvěma návrhy. První, ekonomická opatření na ochranu hospodářství, na kterém spolupracovali předsedové odborných komisí pro finance doc. Ševčík a průmysl a obchod Ing. Machovský. Jejich návrh je zde: https://www.volimtrikoloru.cz/archiv/doporuceni-hnuti-trikolora-ke-zmirneni-ekonomickych-dopadu-koronavirove-epidemie

Druhým návrhem je „Vraťme lidem jejich daně“. Vyzýváme vládu k jednorázovému, mimořádnému opatření, a to poskytnout všem zaměstnancům a OSVČ, tedy všem, kteří dekády tuto republiku živili a drželi, 10 000 Kč. Mimořádná doba si žádá mimořádné opatření. Slibujeme si od našeho návrhu zachování ekonomické stability. Mnoho lidí nečekaně přišlo o práci, pro některé tato pomoc může znamenat rozdíl mezi existenčními problémy a zvládnutím situace. Jsme bohatá země, v těchto dobách je pomoc na místě. Dá se očekávat, že solidarita, která v posledních dnech panuje ve společnosti by se projevila i např. odmítnutím této pomoci, a to těmi, kteří v nouzi nejsou. Tisková zpráva k návrhu zde:https://www.volimtrikoloru.cz/archiv/trikolora-vyzyva-vladu-vratme-lidem-jejich-dane

Opatrujte se! Trikolóře zdar, koronaviru zmar.

#volimtrikoloru